ŠTIEPKOVAČ DRV 390 Tlačiť E-mail

tiger_logoNaše LOGO reprezentuje kvalitu a výkonnosť nášho výrobku.

DRV 390 je veľmi výkonný štiepkovač vhodný pre profesionálne použitie pre stredne veľké až ťažké práce. Konštrukcia stroja bola navrhnutá tak, aby spĺňala požiadavky, potreby a nároky obecných a mestských úradov, záhradkárskych osád, vinohradníckych oblastí, ktoré majú zo zákona vyplývajúcu povinnosť kompostovať všetok záhradný a parkový odpad rastlinného pôvodu. Štiepkovač bez podvozku je možné namontovať na prívesný vozík, aby bol mobilný aj na verejných komunikáciach. Môže sa tiež doplniť príslušenstvom na ťahanie za autom resp. malotraktorom avšak len v rámci väčšieho pozemku mimo verejných komunikácií a tiež sa môže za ním ťahať prívesný vozík, do ktorého sa sypú drvené štiepky pre odvoz na kompostovisko. Dobre poslúži aj väčším farmárom – poľnohospodárom, alebo lesným urbariátom.

S hrdosťou môžeme povedať, že DRV 390 bol navrhnutý, konštruovaný, odskúšaný a kompletne je aj vyrábaný na Slovensku. Tiež spĺňa nároky a požiadavky trhov členských štátov EU, čo dokazuje aj náš export do týchto krajín. Je to jediný slovenský výrobok na trhu, čím Vám môžeme zaručiť kompletný servis a náhradné diely v dlhodobej budúcnosti. Môžeme to tvrdiť bez obáv, lebo nie sme závislí na dovoze náhradných dielov zo zahraničia a výrobná firma nie je nejaký nováčik, nakoľko na Slovensku už existuje 16 rokov.

Mechanizmus stroja pozostáva z rotora s 2 nožmi, ktoré sú schopné bez problému rozsekať a rozdrviť aj vetvy o priemere 85 mm. Je to dané aj výkonom motora 8,2 kW / 11 k, lebo takýto výkon Vám ponúkne málokto z konkurencie v danej triede drvičov – štiepkovačov. Konáre sú vťahované do záberu, čím sa zjednodušuje manipulácia a náročnosť na fyzickú prácu obsluhy. Motor Honda je zárukou výkonu, kvality a dlhodobej bezporuchovej činnosti. Sme radi, že Vám môžeme ponúknuť výrobok, na ktorý sa môžete spoľahnúť a ktorý Vám prinesie radosť a spokojnosť.

motor Honda GX390
obsah 390 cm3
výkon 8,2 kW / 11 k
max. otáčky 3600 1/min
palivo benzín min. 91 okt.
obsah palivovej nádrže 6,1 l
max. priemer dreva 85 mm
výška násypky 0,9 m
rozmery násypky 34 x 42 cm
výška výfuku 1,4 m
smer výfuku dozadu
smerová klapka výfuku nastaviteľná 55°
núdzový vypínač obsahuje
priemer kolies 40 cm
ložiská kolies dvojradové guličkové naklápacie
sekacie nože - obojstranné 2 ks - vymeniteľné s 2 reznými hranami
rozmery stroja (D x Š x V) 192 x 71 x 155 cm
hmotnosť 95 kg
farba prášková
príslúšenstvo na ťahanie extra výbava
klinové remene 2 ks odolné proti opotrebovaniu a naťahovaniu